Duchowa Adopcja – pierwszy miesiąc za nami

Wiadomość wysłana ze strony www.duchowaadopcja.info – Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą

Drodzy duchowi rodzice adoptowanych dzieci,

Za nami już pierwszy miesiąc od kiedy większość z nas uroczyście przystąpiła do dzieła duchowej adopcji.  Jest to bardzo ważny okres dla tych dzieci, ponieważ w tym czasie wstąpiły one w tzw. fazę embrionalną okresu prenatalnego. Okres ten charakteryzuje tworzenie i doskonalenie organów wewnętrznych m.in.: układu nerwowego, włosów, oczu, serca, mięśni i narządów płciowych. Z całą pewnością można uznać, że naszym dzieciom już bije serce, a nasze maluchy mają od 3,4 do 5 cm długości oraz powinny ważyć około 30 g. Dziękujemy, że w tym ważnym okresie jesteście z naszymi dziećmi, które zagrożone są aborcją. Jedynie Bóg wie jak bardzo nasza modlitwa jest ważna dla tych dzieci.

Przypominamy, że duchowa adopcja polega na odmawianiu każdego dnia krótkiej „modlitwy duchowej adopcji” oraz jednej dziesiątki różańca świętego przez okres dziewięciu miesięcy. Tekst przyrzeczenia, modlitwy, wszelkie pytania oraz świadectwa znajdziecie na naszej stronie www.duchowaadopcja.info. Warto tam zajrzeć, ponieważ w ciągu miesiąca na stronie nastąpiło wiele zmian.

Okazało się, że Centralny Ośrodek Duchowej Adopcji na Jasnej Górze nie posiada swojej strony, podczas gdy uznaje ją za pilnie potrzebną. W związku z tym od 1.05 strona www.duchowaadopcja.info została przekazana pod opiekę Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji na Jasnej Górze. Po wprowadzeniu tej zmiany na naszej stronie pojawiło się wiele nowych informacji, nowe  modlitwy, świadectwa, informacje o duchowej adopcji w innych językach oraz bardzo ważne informacje dla osób, które popełniły grzech aborcji. Na stronie: www.duchowaadopcja.info/aborcja zamieściliśmy „kroki wiodące ku uwolnieniu z ciężaru winy po grzechu aborcji”. Prosimy wszystkich o promocję naszej strony oraz przesłanie jej innym osobom, w szczególności tym, które nie mogą się pogodzić z ciężarem winy po grzechu popełnionej aborcji (dotyczy to także mężczyzn).

 

Życzymy wszystkim Bożego Błogosławieństwa oraz wytrwałości w postanowieniu modlitwy

Redakcja portalu www.duchowaadopcja.info

Napisano w Duchowa Adopcja, Nowości

Modyfikacja strony

W związku z nawiązaniem współpracy z Centralnym Ośrodkiem Krzewienia Duchowej Adopcji na Jasnej Górze, od dnia 1.05.2013 strona www.duchowaadopcja.info będzie oficjalną stroną internetową ośrodka.

Wszelkie osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu.

Napisano w Duchowa Adopcja

Duchowa adopcja rozpoczęta

W dniu 8.04.2013 w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny we Wrocławiu nastąpiło uroczyste przystąpienie do inicjatywy Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Do inicjatywy przystąpiło ponad 40 osób, jednakże na zgłoszenia internetowe wciąż czekamy.

Liczniki duchowej adopcji:
Duchowa Adopcja rozpoczęta 8.04.2013

Duchowa Adopcja rozpoczęta 25.03.2013

Oto kilka ważnych informacji dla osób, które przystąpiły do duchowej adopcji:
- modlimy się 9 miesięcy czyli od 8.04.2013 – 8.01.2014,
- zachęcam abyście zgłosili swoją adopcję się na stronie: www.duchowaadopcja.info/chce-przystapic dzięki czemu będę do Was mógł co miesiąc wysyłać przypomnienia o Duchowej Adopcji,
- wszelkie informacje www.duchowaadopcja.info lub kontakt Krzysztof Jasiński emediacje@gmail.com.

Osoby które są zainteresowane przystąpieniem do duchowej adopcji w późniejszym czasie mogą to zrobić prywatnie przed krzyżem lub Najświętszym Sakramentem (modlitwa trwa dziewięć miesięcy od rozpoczęcia duchowej adopcji).

Więcej informacji: dział chcę przystąpić

Napisano w Duchowa Adopcja

Uratuj Świętego 2013 – dzień dziewiąty

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Uratuj Świętego 2013

Jak będę duża, chciałabym być sprzedawcą w sklepie i dawać ludziom takie zniżki, żeby nikomu niczego nie brakowało.

Rozważanie: Czy widziałeś kiedyś smutne oczy dziecka, które nie może mieć tego co mają inni? Czy widziałeś kiedyś smutne oczy matki, która musi zrezygnować z części zakupów, bo nie starcza jej pieniędzy? To są dramaty, które przynosi trudne życie. Dziecko często musi patrzeć na to, że rodzicom „brakuje do pierwszego” i nie może mieć tego co mają inni. Są dzieci, które nigdy nie jeżdżą na wycieczki klasowe, nie chodzą do kina czy zoo, bo rodziców nie stać na taki „luksus”. Wtedy w ich sercach budzi się pragnienie uczynienia świata takim, w którym nikomu nic nie brakuje. I oczywiście – nie sprawimy, że na świecie wszyscy będą mieli tak samo dobrze. Ale możemy starać się pomóc maluchom w zmienianiu tego świata, przez naukę dzielenia się tym, co mam. Przez bezinteresowną pomoc drugiemu. Przez dar własnego serca.

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Uratuj Świętego 2013 – dzień ósmy

DZIEŃ ÓSMY

Uratuj Świętego 2013

 Chciałbym być wolontariuszem i rozdawać biednym dzieciom jedzenie, żeby nigdy nie były głodne.

Rozważanie: Czy zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć prośbę malucha o „pieniążek, na biedne dzieci”? Wrażliwość małych dzieci na biedę i niedostatek ich kolegów i koleżanek często sprawia, że ściska nas w gardle. Bo my – dorośli przyzwyczailiśmy się już do tego, że na świecie jest bieda i głód. I przywykliśmy do przechodzenia obok ubogich ze spokojnym sercem. Dziecko odbiera to wszystko inaczej. Jeżeli ktoś jest biedny lub głodny to czymś normalnym jest fakt pomocy takiemu człowiekowi. I tutaj to dzieci są naszymi nauczycielami. My możemy ich tylko w tej szczerości wspierać i starać się, aby nie zniszczył jej egoistyczny świat dorosłych.
A przecież Jezus powiedział „Jeżeli nie staniecie się jak dziecko – nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego”.

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Uratuj Świętego 2013 – dzień siódmy

DZIEŃ SIÓDMY

Uratuj Świętego 2013

 Jak będę duża chciałabym być kosmonautą, żeby być blisko Boga i wpadać do Niego na herbatkę.

Rozważanie: Jedną z pierwszych rzeczy, które uczymy maluchy jest znak krzyża i wskazywanie gdzie jest „Bozia”. I chociaż dzieci jeszcze nie rozumieją tego gestu, to dla nich jest to już pierwsza domowa katecheza. I krok za krokiem uczą się kochania Boga. Nauczycielami są rodzice i starsze rodzeństwo. Być może owocem takiego przykładu będzie kiedyś decyzja wstąpienia do seminarium duchownego czy zakonu. Wielu księży wskazuje swój dom rodzinny jako miejsce, w którym przeżywali pierwsze domowe seminarium. I tam zakiełkowała myśl o tym, by oddać swoje życie na służbę Bogu i drugiemu człowiekowi.
Bądźmy odpowiedzialni również za rozwój duchowy maluchów. Rozmawiajmy z nimi o Bogu. Uczmy modlitwy. Być może Bóg zasieje ziarno powołania również w sercu naszych najbliższych. Bo przecież „nikt księdzem się nie rodzi”.

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Uratuj Świętego 2013 – dzień szósty

DZIEŃ SZÓSTY

Uratuj Świętego 2013

Kiedy będę dorosły chciałbym być odkrywcą nowych lekarstw, żebyśmy tak szybko nie tracili bliskich.

Rozważanie: Zdrowie jest najważniejsze! – tak często mówimy, składając sobie życzenia. I chociaż w życiu często odnajdujemy sprawy nieco ważniejsze niż zdrowie, to każdy z nas chciałby uniknąć choroby. Gdy odwiedzamy oddziały dziecięce w szpitalach często zadajemy sobie pytanie dlaczego dzieci muszą cierpieć. Ale takie same pytanie zadają sobie również najmniejsi widząc dorosłych, którzy przestali być samodzielni w wyniku choroby. Pytają również o śmierć, dlaczego przychodzi i czemu tak szybko.
Wrażliwość dziecka na chorobę drugiej osoby, jak również na brak najbliższych, którzy odeszli również uczy nas odpowiedzialności. Za czas dany przez Boga. Czas spotkania tutaj na ziemi. Byśmy zawsze go dobrze wykorzystywali. Byśmy jak najwięcej tego czasu poświęcali najbliższym.

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Uratuj Świętego 2013 – dzień piąty

DZIEŃ PIĄTY

Uratuj Świętego 2013

Gdy dorosnę chciałabym być strażakiem, pomagać ludziom i zdejmować ich kotki z drzew.

Rozważanie: Który z chłopców nie marzył w dzieciństwie, aby nosić mundur i pomagać innym? Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego w małych dzieciach jest taka wielka potrzeba bycia pomocnym i potrzebnym? Każdy z nas chce być komuś potrzebny. Ale dzieci uczą się pomagania od dorosłych. Ich pierwotnie drobne wyrazy pomocy i odpowiedzialności za zabawki, zwierzęta domowe czy pomoc kolegom w szkole mogą przekształcić się we wspaniały wyrazy pomocy drugiemu człowiekowi każdego dnia.
Bądźmy dla tych najmniejszych nauczycielami cichej i szczerej pomocy drugiemu człowiekowi. To od nas niech uczą się odpowiedzialności za życie, zdrowie i szczęście drugiego człowieka.

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Uratuj Świętego 2013 – dzień czwarty

DZIEŃ CZWARTYUratuj Świętego 2013

Jak dorosnę będę robiła zabawki dla dzieci, żeby nigdy nie były smutne

Rozważanie: Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat. Tak zwykliśmy mówić. I to prawda. Chyba nie ma człowieka, który byłby zupełnie „odporny” na śmiech małego brzdąca. Jego uśmiech mimowolnie wywołuje w nas bardzo dobre emocje i po chwili już sami się śmiejemy. Dzieci śmieją się bardzo często. Kiedy są szczęśliwe, kiedy się bawią, kiedy widzą kogoś im bardzo bliskiego. To od dzieci możemy uczyć się szczerego śmiechu i uśmiechu.
Ale też dobrze wiemy, że nie wszystkie dzieci się śmieją. Są też takie dzieci, po których twarzach częściej spływają łzy smutku. I wtedy też płacze cały świat. Mówimy: „Dzieci nie są niczemu winne”. Brońmy zatem szczęścia i radości tych dzieci. Tych najmniejszych i tych nieco starszych. Niech świat promienieje radością śmiejących się dzieci.

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Uratuj Świętego 2013 – dzień trzeci

DZIEŃ TRZECI

Uratuj Świętego 2013

Chciałabym być fryzjerką i zrobić, aby wszyscy ludzie byli piękni.

Rozważanie: Spróbuj sobie przypomnieć świat dziecięcych zabaw. W nich wszystko musiało być dobre, piękne i szczere. Pragnienie doskonałości pozostało do dziś w naszych sercach. Chcemy by nasze relacje były przepełnione prawdą. Nie lubimy kłamstwa. Również w otaczającym nas świecie dbamy o to, by było pięknie i czysto. Troszczymy się o nasze mieszkania, podwórka, dbamy o nasz wygląd zewnętrzny. Najpiękniejszym elementem środowiska jest zawsze człowiek. Bo to on jest „koroną stworzenia”. Człowiek jest piękny wtedy, gdy dba o swój wygląd, o swoje zdrowie. Ale najpiękniejszy jest wtedy, gdy dba o swoje serce. Wrażliwość na drugiego człowieka, odpowiedzialność i troska. Miłość, która każe wybierać dobro. To są cechy pięknego serca!

Panie! Przemieniaj moje serce tak, aby było jak najpiękniejsze. By służyło innym! Wiem, że z pięknym sercem, również i wszystko to, co zewnętrzne będzie się przemieniać w kierunku piękna.

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013