Uratuj Świętego 2013 – dzień drugi

 DZIEŃ DRUGI

Uratuj Świętego 2013

Jak dorosnę, chciałabym być opiekunem dzieci i chronić je przed złymi dorosłymi.

Rozważanie: Można śmiało powiedzieć, że dzieci są oczkiem w głowie świata. To dla nich przygotowuje się programy nauczania, system ochrony zdrowia, do nich dostosowuje się prawo. Bo świat odpowiedzialnych dorosłych wie, że dzieci nie obronią się same. Że potrzebują kogoś, kto stanie w ich obronie. W pierwszej kolejności są to rodzice, którzy dla dziecka są całym światem. To na ręce taty lub mamy wspina się dziecko, kiedy czegoś się wystraszy. To do rodziców biegnie maluch, kiedy przyśni mu się coś strasznego….

Ale wiemy dobrze, że to również świat dorosłych jest odpowiedzialny za pokaleczone serca małych dzieci. Świat, w którym najważniejszy stał się pieniądz, alkohol, praca. To przez nieodpowiedzialnych dorosłych niejedno dziecko straciło swoją szansę na szczęśliwe życie, zaraz przy jego początku. To również świat dorosłych sprawia, że niejedno dziecko się nie urodzi.
Panie! Dawaj nam – dorosłym siłę do tego, abyśmy byli dobrymi rodzicami i wychowawcami. Byśmy dawali dobry przykład wszystkim dzieciom. I byśmy umieli odważnie stanąć w ich obronie. Nade wszystko w obronie ich życia!

Nie zapomnij o modlitwie…

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Dodaj komentarz