Uratuj Świętego 2013

V edycja akcji „Uratuj Świętego”
Uratuj Świętego 2013
Akcja „Uraduj Świętego” to coroczna akcja, która odbywa się w okolicach Dnia Świętości Życia. W tym roku to już V Edycja. Główna myśl Akcji jest prosta: przez czas jej trwania modlić się codziennie w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Nie znamy tych dzieci, za które się modlimy. Ale Bóg wie, co zrobić z naszą modlitwą.

Hasłem tegorocznej – V Edycji są słowa: „…bo każdy maluch ma marzenia!
Modlimy się od Niedzieli Zmartwychwstania (31 marca)
do Dnia Świętości Życia (8 kwietnia)!

Gdzie mogę znaleźć rozważania?
- wszystkie rozważania w wersji PDF - pobierz
- rozważania na każdy dzień – zobacz

Skąd te hasło?
Gdy w 2009 roku ruszała pierwsza edycja akcji mówiliśmy o tym, że każde poczęte dziecko ma swój życiowy plan, pamiętacie? Że każde z nich będzie miało marzenia, plany na życie. I skoro to już 4 lata, to wierzymy mocno, że dzieciaki uratowane podczas pierwszej edycji akcji dziś właśnie mają 4 lata i już mają swoje pierwsze marzenia. Chłopcy z pewnością chcą zostać strażakami, policjantami, czy podróżnikami. Dziewczynki – modelkami, businesswoman, czy piosenkarkami. Więc musimy się i w tym roku modlić o to, aby te dzieci, których teraz życie jest zagrożone mogły też kiedyś zamarzyć o swojej przyszłości.

Jak będzie wyglądać V Edycja Akcji?
Co roku do udziału w Akcji co roku zapraszaliśmy znane i rozpoznawalne osoby, aby i one mogły zaświadczyć o miłości do życia. (zobacz listę osób, które wsparły akcję!). W tegorocznej edycji naszymi szczególnymi gośćmi są …4 letnie maluchy! To w ich intencji modliliśmy się przy pierwszej edycji! Na każdy dzień, razem z rozważaniem przygotowaliśmy nagrania czterolatków, którzy opowiedzą o tym, kim chcieliby być w przyszłości! To o szansę realizacji tych marzeń modliliśmy się podczas poprzednich 4 lat.

Każdego dnia na naszej stronie znajdziecie nagranie z maluchami i lektorem czytającym rozważanie. Tekst rozważania będzie również znajdował się na naszej stronie. Niech to będzie dla Ciebie zachętą, żeby sięgnąć po modlitwę w intencji dzieci!

No właśnie! Jak się modlić???
Istotą akcji jest modlitwa. Nie jest ważne jaką modlitwę sobie wybierzesz. Możesz sięgnąć po Pismo Święte i modlić się jego słowami. Możesz też odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia czy Różaniec. Kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich odmawiających Liturgię Godzin zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci psalmami Dawidowymi. Sam wybierz, jaka forma modlitwy Ci najbardziej odpowiada. To ile czasu się będziesz modlił, zależy tylko od Ciebie!

Jak dołączyć do Akcji?
Wystarczy, że będziesz codziennie z nami modlił się za nienarodzonych!  Jeżeli chcesz, możesz nas znaleźć na FB i polubić naszą stronę (www.facebook.pl/Akcja.Uratuj.Swietego). Będziemy wiedzieć, że jesteś wtedy z nami. Jeżeli też chcesz imiennie potwierdzić swój udział dołącz do naszej grupy na FB (https://www.facebook.com/groups/100230946840222) lub wypełnij formularz zgłoszeniowy. Ale pamiętaj! Najważniejsza jest modlitwa!

A co ze wspólnotami?
Do nowenny zapraszamy również wspólnoty i parafie. Materiały do pobrania, co codziennego przeżywania nowenny znajdziecie w dziale „Materiały

Źródła informacji:
www.uratujswietego.pl – teksty pochodzą z V Edycji Akcji „Uratuj Świętego”

Napisano w Duchowa Adopcja, Uratuj Świętego 2013

Dodaj komentarz